Ogłoszenia Duszpasterskie

              na Piątą  Niedzielę Zwykłą 7.02.2016

Po Mszy św. o godz. 7.00 zmianka dla Rózy Żeńskiej. Intencja modlitwy na miesiąc luty: Aby rodziny przeżywające trudności otrzymywały konieczne wsparcie, a dzieci mogły wzrastać w zdrowym i pogodnym środowisku.

 

Dziś rozpoczynamy 40-to godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Do południa są to Adoracje Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św. i trwają do następnej Mszy św. Po południu o 15.30 Nieszpory. O godz. 16.00 Msza św. Jutro i pojutrze adoracja będzie rano po Mszy św. do godz. 10.00. Po południu od godz. 15.00 do 17.00 zakończona Mszą św.

Zapraszamy parafian, aby w miarę możliwości w tych godzinach przyszli do Kościoła na chwilę adoracji, skupienia i wyciszenia się przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Szczególnie zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe do modlitwy i adoracji.

 

W środę - Popielec i rozpoczęcie Wielkiego Postu.

Msze św. z poświeceniem popiołu i posypaniem głów na znak pokuty odprawimy o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 17.00

W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań

 

W czwartek wspomnienie NMP z Lourdes - światowy dzień chorego na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chorych i starszych z naszej parafii na specjalną dla nich Mszę św. 

 

W Piątek rano po Mszy św. Droga Krzyżowa, która odprawiają sami parafianie. Po południu o godz. 16.30 Droga Krzyżowa, po niej Msza św. Na te Drogę Krzyżową zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

 

W przyszłą niedzielę po sumie Droga Krzyżowa odprawiana przez parafian. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na które serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Po Gorzkich Żalach o godz. 16.00 Msza św.

 

Dziękujemy mieszkańcom osiedla: Widzisze za ofiarę na sprzątanie Kościoła. W tym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli: Jędrzkowce, Daniele, Pod Groblą, Dwór.

W czwartek o godz. 17.00 spotkanie dla klasy II gimnazjum

W Piątek spotkanie Oazy o godz. 18.00

 

Sprawa śmieci na Cmentarzu:

Po Wszystkich Świętych zostały wywiezione wszystkie śmieci, zamówiono wtedy dodatkowy kontener na 10 kubików, który załadowano i wywieziono. Serdecznie prosimy, aby sprzątać śmieci porozrzucane koło grobów i zanosić do kosza. Śmieci segregujemy !!! Dziękujemy.

  

Jest propozycja Pielgrzymki na Chorwację i do Medjugorje w dniach od 10 do 17 września 2016 - 8 dni. Zwiedzimy Narodowe sanktuarium Chorwacji Marija Bistrica, Trogir, Split, Medjugorje, Dubrownik Veprice i Plitwice. Planowany jest również wypoczynek na wybrzeżu Adriatyku, oraz rejs statkiem i fish piknik. Koszt 1590 zł od osoby, 65 euro płatne u pilota, oraz 35 euro za rejs statkiem. Zapisy w zakrystii. 

 

 

                             Pielgrzymka na Chorwację

                   i do Medjugorje 8 dni

 

MARIA BISTRICA - TROGIR - SPLIT - MEDJUGORJE  -DUBROVNIK - VEPRICE - PLITWICE

 

Termin:  10.09 - 17.09.2016

Dzień 1: Polska - maria bistrica

O ustalonej godzinie (godz.  rano) spotykamy się na wyznaczonym parkingu w Kasince Małej, skąd wyruszymy w kierunku granicy polskiej. Całodzienny przejazd autokarem. Po drodze zatrzymamy się w Narodowym Sanktuarium Chorwacji w Marija Bistrica, gdzie co roku na modlitwę przybywa ponad 800000 pielgrzymów z całego świata. Msza Św. W godzinach wieczornych dotrzemy do hotelu w okolicach Zagrzebia. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2:   Nin - Zadar

Śniadanie. Następnie przejazd do Ninu - zobaczymy starówkę na wyspie, którą otaczają pozostałości dawnych murów, wśród których są dwie bramy, prowadzące na dwa kamienne mosty łączące wyspę z lądem. Zobaczymy najcenniejszy zabytek Ninu - kościół Świętego Krzyża z IX w, który prawdopodobnie stanowił siedzibę biskupa Grgura.  Uważa się go za najmniejszą katedrę na świecie (obwód ok. 40 m). Dalej przejazd do Zadaru. Krótkie zwiedzanie - kościół św. Donata, katedra św. Anastazji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:  Trogir - Split

Rano śniadanie. Przejedziemy do opodal leżącego Trogiru, zwanego "Chorwacką Wenecją", któremu niepowtarzalny charakter nadają gotyckie domy i renesansowe pałace z najbardziej charakterystyczną katedra św. Wawrzyńca. Dalej zwiedzimy Split - miasto o bogatej historii z najbardziej znanym Pałacem Dioklecjana objętego patronatem UNESCO      i  będącego jednym z najlepiej zachowanych budowli rzymskich. Zobaczymy ratusz z XV wieku oraz katedrę. Przejazd na nocleg i obiadokolację w Medjugorje.

Dzień 4:    Medjugorje

Śniadanie. Zwiedzanie Medjugorje, miejsca objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju, która w 1981 roku ukazała się sześciorgu dzieciom. Nawiedzimy cudowne miejsce objawień - Górę Podbrdo, kościół Św. Jakuba. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:   DUBROVNIK

Rano, po śniadaniu Msza Św. Następnie wyjedziemy do Dubrownika, zwanego "Perłą Adriatyku". Miasto zostało uznane za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego. Zwiedzimy klasztor Franciszkanów, Pałac Rektorów, klasztor Dominikanów, studnię Onufrio, Bramę Pile, ulicę Placa oraz baszty, twierdze i wieże zegarowe. Zobaczymy również największa atrakcję, mury obronne, którymi można obejść niemal całe miasto. Wieczorem przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6:  WYPOCZYNEK ( lub rejs statkiem )

Rano śniadanie i czas wolny przeznaczony na wypoczynek i plażowanie na wybrzeżu Adriatyku. Dla chętnych: rejs statkiem po Adriatyku i fish piknik (wycieczka dla tych, którzy lubią morze, śpiew, dobre lokalne wina i inne trunki oraz świeżą, pieczoną rybę, wszystko w urokliwym otoczeniu dalmatyńskiego krajobrazu ). Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7:    Vepric, Plitvickie Jeziora

W godzinach rannych, po śniadaniu, wyjazd do Vepric, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Msza Św. Następnie przejazd  do Parku Narodowego w Plitwicach - jednego z największych i najstarszych w Chorwacji, wpisanego na listę światowego dziedzictwa naturalnego, chronionego przez UNESCO. W parku, na długości ponad 8 km znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą niezliczoną ilością wodospadów. Spacer.                           

Po zakończonym zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd.

Dzień 8:   Polska

Przyjazd do Kasinki Małej w godzinach rannych. 

Cena: 1590 zł / os

ŚWIADCZENIA:

PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM (klimatyzacja, barek, dvd, wc, rozkładane fotele);

6 NOCLEGÓW W HOTELACH **/*** (w tym 2 noce w kwaterach prywatnych w Medjugorje);

WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;

UBEZPIECZENIE NNW + KL;

OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA;

PROGRAM W CZASIE PIELGRZYMKI;

PODATEK VAT.

 

CENA NIE ZAWIERA:  biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, wjazdów do miast, taks klimatycznych oraz kosztów związanych z realizacją programu  koszt ok. 65 euro (+ 35 euro fakultatywnie rejs statkiem), napoi do obiadokolacji; kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej; wydatków własnych; świadczeń nie wymienionych w ofercie, dopłaty do pokoju SGL

 

 

 


 

Licznik odwiedzin: 
0177375
Gości online: 2
xProjekt i wykonanie: www.projektanciwww.pl