Ogłoszenia Duszpasterskie

na Szóstą Niedzielę Wielkanocną - 1.05.2016

 

Po Mszy św. o godz. 7.00 zmianka  różańcowa dla Róży Żeńskiej. Intencja modlitwy:  Aby we wszystkich krajach świata kobiety były traktowane ze czcią i szacunkiem, oraz by doceniano ich niezbędny wkład w życie społeczne

 

Po południu o 15.30 Nabożeństwo Majowe i Msza św. o godz. 16.00

Nabożeństwo Majowe w dni powszednie odprawiać będziemy o godz. 18.00, a po nim Msza św.

 

Dziś przeżywamy w naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. do której przystępuje 38 dzieci. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji tych dzieci, aby pozostały zawsze wierne Chrystusowi.

Dzieci Pierwszokomunijne odprawiają Biały Tydzień przychodząc codziennie na Nabożeństwo Majowe i Mszę św. o godz. 18.00

Nabożeństwo dla dzieci, oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i rozdanie obrazków pamiątkowych będzie jutro o godz. 18.00

Składamy podziękowanie rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych za ofiarę na Mszę św. za kwiaty, ubranie Kościoła i za Dar Ołtarza. Serdeczne podziękowanie siostrze katechetce Annie, Panu Organiście i Panu Kościelnemu, oraz wszystkim tym którzy pomagali.

 

W poniedziałek, wtorek i środa przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne dni krzyżowe). Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału we wspólnej modlitwie. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa. W tych dniach odprawimy procesje wokół Kościoła w poniedziałek i środę rano o godz. 6.15, a we wtorek o godz. 6.45.

W  Poniedziałek - wspomnienie św. Atanazego, biskupa i dra Kościoła

 

We wtorek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, o godz. 11.00 w kaplicy u Lacha, o godz. 15.30 Nabożeństwo Majowe i Msza św. o godz. 16.00

 

W Środę - wspomnienie św. Floriana , męczennika, godz. 18.00 Nowenna do MBNP, Nabożeństwo Majowe i Msza św. w intencji próśb i podziękowań

 

W czwartek - wspomnienie św. Stanisława Kazimerczyka, kapłana, jest to również pierwszy czwartek, spowiedź na Mszach św. rano i wieczorem.

 

W Piątek - Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, pierwszy piątek miesiąca, spowiedź rano od godz. 6.00 i po południu od godz. 17.00. O godz. 18.00 Nabożeństwo Majowe i Msza św. za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych

 

W Przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dzieci klas IV obchodzić będą rocznicę Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź dla nich w pierwszy piątek, prosimy aby rodzice dopilnowali.

 

Dziękujemy rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych za ofiarę, na sprzątanie Kościoła. Na następny tydzień ofiarę na sprzątanie Kościoła złożyli rodzice dzieci z Rocznicy Komunii Świętej.

 

Z wyboru parafian do Duszpasterskiej Rady Parafialnej wchodzą:

1.   Mariusz Grzyb oś. Zagrudce

2.   Zbigniew Wydra oś. Szarki, Cyrki

3.   Jan Skolarus oś. Łęg

4.   Marek Szczypka  OSP  

5.   Wacław Szczypka oś. Michalaki

6.   Karol Jakubiak   Echo Gór

7.   Izabela Stożek   młodzież

8.   Marcin Perz oś. Seusy

Cały skład Duszpasterskiej Rady Parafialnej zostanie ogłoszony w terminie późniejszym.

 

Licznik odwiedzin: 
0194026
Gości online: 1
xProjekt i wykonanie: www.projektanciwww.pl