Ogłoszenia Duszpasterskie

na 18 Niedzielę Zwykłą

2 VIII 2015

 

Dziś po Mszy św. o godz.7 zmianka różańcowa dla Róży żeńskiej.

Papieska intencja modlitw na miesiąc sierpień:

W intencji pracujących na roli.                                                                

Dziś godz. 17.30 Nieszpory, godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Kalendarz liturgiczny:

 

Wtorek  wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana

 

Czwartek  święto Przemienienia Pańskiego. Pierwszy czwartek miesiąca, rano po Mszy świętej o godz. 7:00 Litania do Imienia Jezus

 

Piątek  pierwszy piątek miesiąca, rano po Mszy Świętej o godz. 7:00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, możliwość spowiedzi świętej rano od godz. 6:00 i po południu od godz. 16:30. Godz. 18:00 Msza Święta.

 

Sobota  wspomnienie św. Dominika, kapłana

 

Przypominamy że pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza z Mszany Dolnej we wtorek 4 sierpnia. O godzinie 8:00 Msza święta w kościele św. Michała w Mszanie Dolnej. Dla pielgrzymów z naszej parafii Msza Święta tutaj w kościele o godz. 9:00. Bagaże należy składać w Mszanie Dolnej, na Rynku w dniu wyjścia pielgrzymki w godz. 7-8. Natomiast dziś o godzinie 20:00 w Domu Duszpasterskim przy parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe na Jasną Górę.

 

Począwszy od pierwszego piątku miesiąca sierpnia w każdy pierwszy piątek miesiąca, po południu będzie sprawowana Msza Święta w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

 

W przyszłą Niedzielę 9 sierpnia, zapraszamy Radę Parafialną i Cmentarną na spotkanie o godz. 19:00 na plebanii.

 

Ksiądz Jan Zając, zaprasza wszystkich w najbliższą środę na Śnieżnicę na Mszę Świętą odpustową o godz. 17:00 z okazji wspomnienia Matki Bożej Śnieżnej. Z tej okazji będzie działać kolej linowa na szczyt.

 

Od wtorku 4 sierpnia do środy 12 sierpnia, ks. Józef będzie odprawiał Msze Święte poza parafią, zapraszamy rodziny aby w ten dzień uczestniczyły we Mszy Świętej i łączyły się w modlitwie.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy pielgrzymom do Fatimy, wraz z ks. Konradem, za dar figury Matki Bożej Fatimskiej i trzech ornatów do naszego kościoła.

Bóg zapłać za tak wielki dar serca!

 

Dziękujemy mieszkańcom Świątkówka i Podświątkówka za ofiarę na sprzątanie Kościoła, w tym tygodniu prosimy mieszkańców osiedla Pod Górą, Grochale, Łabuzy.

 

 

 

Licznik odwiedzin: 
0144562
Gości online: 1
xProjekt i wykonanie: www.projektanciwww.pl