Ogłoszenia Duszpasterskie

na 27 Niedzielę Zwykłą

4 X 2015

 

Dziś godz. 15.30 Różaniec, godz. 16.00 Msza św. wieczorna.

Po Mszy św. o godzinie 7.00 zmianka Róży Kobiet

Intencja apostolstwa modlitwy:

Aby wspólnoty chrześcijańskie w duchu misyjnym głosiły Ewangelię tym, którzy jeszcze na nią czekają.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

Poniedziałek - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

 

Środa -  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

 

Piątek - Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

 

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XV Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II - patron Rodziny" przed Kościołem młodzież naszej parafii zbierać będzie ofiary na stypendia dla ubogiej a uzdolnionej młodzieży. Wspierając to dzieło budujemy żywy pomnik Świętego Jana Pawła II.

 

Zachęcamy do udziału nabożeństwach Różańcowych połączonych ze Mszą Świętą. W tygodniu o godz. 17:00, w niedzielę o godz. 15:30.

 

Spotkanie dla klasy II Gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania w czwartek o godz. 17.00. Spotkanie rozpoczynamy nabożeństwem różańcowym i Mszą Św.

 

Przyjmujemy na wypominki Jednorazowe i Roczne w zakrystii i kancelarii parafialnej. Przypominamy że zgodnie z postanowieniem Synodu Krakowskiego ofiara na wypominki Roczne wynosi od duszy tyle co na Mszę św.  Nie tworzymy wielkich list za zmarłych wpisujemy najbliższe osoby dopisując z rodziną. Kartki na wypisanie wypominków można zabrać ze stoliczka przy wyjściu z Kościoła.

 

Wraz z całym Dekanatem Mszana Dolna, organizowana jest nasza Parafialna Pielgrzymka do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach w dniu odpustu 22 października 2015. Uroczysta Msza św. odpustowa rozpocznie się o godz. 17.00 w Kościele Górnym a przewodniczył jej będzie Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Po Mszy św. Procesja Światła z rozważaniem Tajemnic Różańca świętego. Zapisy w Zakrystii, wyjazd autokarem o godz. 14.00 ubieramy się odświętnie w nasze regionalne stroje.

 

 

Dziękujemy mieszkańcom osiedli Górnie i Kalety  za ofiarę na sprzątanie Kościoła. W tym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Ksiki, Woźniaki, Gocołki, Pyrze, Czarnoty, Kulówka.

 

Licznik odwiedzin: 
0155417
Gości online: 6
xProjekt i wykonanie: www.projektanciwww.pl