na 22 Niedzielę Zwykłą

30 VIII 2015

Dziś godz. 17.30 Nieszpory, godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Od przyszłej niedzieli (6 IX) Msza Święta wieczorna będzie o godz. 16:00; nieszpory godz. 15:30

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek - wspomnienie św. Bronisławy, dziewicy

Czwartek - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Pierwszy Czwartek miesiąca serdecznie zapraszamy do spowiedzi przed pierwszym piątkiem na godz. 17:00. O godz. 18:00 Msza Święta z Litanią do Imienia Jezus.

Pierwszy Piątek spowiedź od godz. 6:00 rano oraz po południu od 16:30. O godz. 18:00 Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Dominika Popielarczyka i życzymy owocnej pracy pośród nas.

W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy święto dziękczynienia za plony ziemi zwane Dożynkami. Uroczysta Msza Święta dziękczynna o godz. 11:00.

Msze Święte na rozpoczęcie Roku Szkolnego:

Godz. 8 (w Kościele) ZPO Kasinka Mała

Godz. 9 ( Kaplica Zagródce) Szkoła Podstawowa nr.3

Godz. 9:30 (Sala Gimnastyczna) Szkoła Podstawowa nr.2

W drugą niedzielę września (13.09.2015) organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z ks. Proboszczem na XXIII pielgrzymkę rodzin. Zapisy w zakrystii, koszt 15 zł.

W naszej parafii od soboty 5 września wprowadzamy niedzielną Mszę Świętą w sobotę lub inny dzień poprzedzający święto, spełniającą nakaz uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej lub świątecznej. (wyjaśnienie w załączniku poniżej).

Od poniedziałku 7 września Msze Święte w naszym Kościele w dni powszednie rano godz. 6:30 i 7:00 oraz wieczorem o godz. 18:00

Spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza, Oazy oraz Scholi wraz z opiekunami w sobotę o godz. 9:30. Serdecznie zapraszamy!

Dziękujemy mieszkańcom osiedli organizujących dożynki za ofiarę i ubranie Kościoła. W tym tygodniu o ofiarę na sprzątanie Kościoła prosimy osiedla Kulówka, Górki, Hyrb, Podleśniaki, Kopcie, Niedośpiały.

Załącznik wyjaśniający:

W naszej parafii od soboty 5 września wprowadzamy niedzielną Mszę św. w sobotę lub inny dzień poprzedzający święto, spełniającą nakaz uczestniczenia we Mszy św.

Przypominamy, iż obowiązek uczestniczenia we Mszy św. wiąże katolika w sumieniu. Dobrowolne zaniedbanie uczestniczenia we Mszy św. w niedzielę i święta obowiązujące, jest grzechem śmiertelnym i powoduje zerwanie kontaktu z Bogiem.

Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego w następujący sposób:

Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego?.

Biskupi polscy tak nauczają w sprawie obowiązku Mszy św. w niedzielę, który może być spełniony w sobotę wieczorem, lub dzień poprzedzający święto:

Biskupi uważają za swój pilny obowiązek zwrócić uwagę na przepis kan. 1248 KPK obowiązujący wszystkich wiernych. Wymieniony przepis kanonu rozszerza czas sposobny dla spełnienia obowiązku udziału we Mszy św. niedzielnej na sobotnie popołudnie, a w święta nakazane na popołudnie poprzedzające święta"

Msza św. niedzielna odprawiana w wigilie niedziel i świąt nakazanych:

na podstawie przepisów liturgicznych i uchwały Konferencji Episkopatu Polski z dnia 1 XII 1983, zadośćuczyni niedzielnemu i świątecznemu obowiązkowi uczestniczenia w liturgii Najświętszej Ofiary Msza św. odprawiana po południu w soboty i wigilie świąt nakazanych.

Konsekwentnie uczestniczenie we Mszach odprawianych wcześniej, np. z racji pogrzebu, ślubu nie zadośćuczyni ww. obowiązkowi.

Licznik odwiedzin:
xProjekt i wykonanie: www.projektanciwww.pl