2 Niedziela Wielkiego Postu

                                                       1.03.2015.

 

Po Mszy o godz. 7 zmianka różańcowa Róży Żeńskiej. Intencja modlitwy

na miesiąc marzec: Aby osoby prowadzące badania naukowe, służyły

dobru człowieka.

Dziś po sumie parafianie odprawiają Drogę Krzyżową.

Po południu o godz.15 Gorzkie Żale z kazaniem, o godz.16 Msza św.

 

 

                                             Kalendarz Liturgiczny

 

ŚrodaŚwięto św. Kazimierza. Nowenna do M.B.N.P. i Msza św. o godz.16.

CzwartekI czwartek miesiąca, rano po Mszy św. Litania do Imienia Jezus.

Piątek - Droga Krzyżowa - rano po Mszy św. odprawiają sami parafianie,                    

              po południu Droga Krzyżowa o godz.16, po niej Msza św.

              Z racji I piątku miesiąca okazja do spowiedzi rano od godz. 6,

              po południu od 14.30 do 16.

Sobota  I sobota miesiąca, rano po Mszy św. Litania do Matki Bożej.

 

Spotkanie oazy w środę po Mszy św. o godz. 16.  Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę po Mszy św. o godz. 7.

 

Składamy podziękowanie mieszkańcom Oś. Czarnoty i Kulówka za ofiarę na sprzątanie kościoła . W tym tygodniu prosimy Oś. Potok.

 

Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu, Osiedlom:

Kulówka, Czarnoty, Jakubiaki, Grochale, Łabuzy , Pod Górą, Kanie , Bydłonie,

Kotarby, Górnie, Podświątkówka, Ksiki, Niedośpiały, Kopcie, Podleśniaki,

Bolisęgi, Siekacze, Kaczmarczyki, Reszta Zadworza, Woźniaki, Stożki,

Łęg i Młyn,

 

Dzisiaj o godz. 17 w salce przy plebanii spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Fatimy, na spotkaniu zbierana będzie zaliczka 500 zł. od osoby.

 


EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA 2015

szlak im. św. Józefa z Kasinki Małej do Kalwarii Zebrzydowskiej

 

W tym roku w okresie Wielkiego Postu po raz drugi z Kasinki Małej wyruszy EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA. Szlak im. św. Józefa poprowadzi uczestników z parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Kasince Małej do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa wiedzie przez Lubień, Pcim, Stróżę, Pasmo Babicy (Sularzówkę, Trzebuńską Górę), Harbutowice, Las Groby, Lanckoronę i Brody; jej długość wynosi 43 km, suma podejść - 1100 m. W zeszłym roku w/w trasę przeszło ponad 70 osób udowadniając, iż jest to droga którą można pokonać!

 

Czym jest Ekstremalna Droga Krzyżowa?

Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, około 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i osobiste spotkanie z Bogiem. Drogę pokonuje się indywidualnie lub w małych grupkach (do 10 osób). Podczas drogi, poza czytaniem rozważań, obowiązuje zasada milczenia.

 

Kto może uczestniczyć w EDK?

EDK to nowa forma duchowości wychodząca naprzeciw potrzebom ludzi młodych (także tych duchem, niekoniecznie wiekiem), lubiących wyzwania, aktywnych, poszukujących, często zapracowanych, mających mało czasu. Taka forma wpisuje się w ducha naszych czasów i jest coraz bardziej popularna nie tylko w Krakowie, ale też w całej Polsce, a nawet poza jej granicami. W zeszłym roku w krakowskiej EDK (do Kalwarii) uczestniczyło około 2 tys. osób, a w całej Polsce było ich ok. 6 tys.

 

Co wnosi przejście EDK do naszego życia?

EDK jest przede wszystkim indywidualnym spotkaniem z Panem Bogiem, ale też z samym sobą; z własną niemocą, bólem, zmęczeniem, które w czasie Drogi trzeba pokonać lub się poddać. To uczy pokory. W środku nocy, w konfrontacji ze swoją słabością pełniej przeżywa się Misterium Drogi Krzyżowej. Dużą wartością EDK jest fakt, że człowiek bierze za siebie odpowiedzialność, w jakiś sposób przekracza siebie, w efekcie czego pogłębia swoją duchowość i swoją wiarę.

- To forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie. Prawdziwe Spotkanie z Nim pośrodku Zmagania sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni ? mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, ideodawca EDK.

 

Jesteś aktywny i ciągle stawiasz sobie nowe wyzwania? Lubisz przekraczać siebie? Możesz przejść EDK i odkryć nową formę duchowości. Podejmij wyzwanie i dołącz do EDK!

Zgłoś się przez stronę www.edk.org.pl. ? rejon KASINKA MAŁA.

Informacje będą też podawane w ogłoszeniach parafialnych oraz na plakatach.

 

NIE WARTO ŻYĆ NORMALNIE, WARTO ŻYĆ EKSTREMALNIE!

 

 Informacje opracowała - Jadwiga Grabowska-Wydra

Lider EDK ? rejon Skawina

 

 

                                      1 Niedziela Wielkiego Postu

                                                      22.02.2015.


Dziś po sumie parafianie odprawiają Drogę Krzyżową.

Po południu o godz.15 Gorzkie Żale z kazaniem, o godz.16 Msza św.                                             Kalendarz Liturgiczny


Środa Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy i Msza św. o godz. 16.

Piątek Rano po Mszy św. Droga Krzyżowa odprawiana przez parafian.

Po południu Droga Krzyżowa o godz. 16, po niej Msza św. wspólna za zmarłych.


Składamy podziękowanie  za ofiarę na sprzątanie kościoła mieszkańcom

Osiedla Gocołki i Pyrze. W tym tygodniu prosimy Czarnoty i Kulówka.


Prosimy też parafian o pozbieranie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu na           wszystkich osiedlach, podobnie  jak w latach ubiegłych. 


Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się 

Od 27- 31 marca, to będzie od piątku do wtorku następnego tygodnia.


Nie ma już wolnych miejsc na pielgrzymkę do Fatimy, zgłosiło się aż 70 osób. Osoby zapisane na listę główną zapraszamy na spotkanie organizacyjne za tydzień w niedziele o godzinie 17 w salce przy plebanii. Na spotkaniu zbierana będzie zaliczka 500 zł. od osoby w celu rezerwacji przelotu samolotem. 

                                    

                                               

 

Licznik odwiedzin: 
0120829
Gości online: 3
xProjekt i wykonanie: www.projektanciwww.pl